Nadbobrem.com - Trasa 17 Bad Muskau
f
 

Trasa 17 Bad Muskau


Pokaż 2012.09.02 Bad Muskau na większej mapie

 

Trasa 17

Bad Muskau

Data

2012.09.02

Start

Bad Muskau

Meta

Bad Muskau

Dystans

63,5 km

Całkowity czas

6:33 h

Czas jazdy

4:16 h


            W niedzielny poranek wrzucamy rowery na dach auta i jedziemy do sąsiadów za Nysę, do Bad Muskau. Samochód zostawiamy na głównym parkingu przy Parku Mużakowskim. Przebieg trasy mam już jako tako obmyślony, jednak aby się utwierdzić w tym przekonaniu lub nie ominąć jakiejś nowości jedziemy na początek pod pałac do informacji turystycznej (niemieckie punkty informacyjne to prawdziwe skarbnice).
            Jedziemy pod prąd Nysy Łużyckiej, mamy przy tym pomysł odbicia w prawo w miejscowości Sagar ale standardowo coś nam nie wyszło i pojechaliśmy o wiele za daleko - w miejsce gdzie kończy się mapa :(. Pewnie to przez to, że trasy rowerowe w Niemczech w tak dobrym stanie, że chce się jechać za kolejny zakręt.
Zatrzymujemy się na chwilę przy zaporze wodnej i w miejscowości Pechem nawijamy rogala. Wyjeżdżamy na drogę i w miejscowości Skerbersdorf skręcamy w lewo. W każdą drogę odbijamy w lewo i na czuje, twardą szutrową drogą przez las, mijając jednostkę wojskową dojeżdżamy do drogi 115. Przecinamy ją i kierujemy się cały czas drogą rowerową na Weisswasser. Tu mała uwaga: jadąc asfaltem przejeżdża się przez mały mostek (przesmyk między jeziorami) należy przed mostkiem skręcić w lewo, wówczas małą leśną ścieżką dojedziemy do mostu przecinającego jezioro. Po wjechaniu do Weisswasser jedziemy jak we mgle kierując się w stronę jeziora Halbendorfer See. Objeżdżamy je, przy okazji zatrzymując się na obiad. Po przerwie już resztką sił starając się uniknąć głównej drogi kierujemy się w stronę rezydencji Ludwiga Pucklera. Przez park dojeżdżamy do parkingu i kończymy udaną niedziele.

Na plus:
- wszystkie drogi oznaczone w jednoznaczny sposób
- drogi twarde w idzelnym stanie
- bardzo dużo ciekawych miejsc "postojowych"
- lasy, jeziora
- ogromne możliwości zjechania w bok po coś ciekawego
- knajpki, jedzenie itp. na każdym kilometrze

Na minus:
- brak :-)
LICZNIK ODWIEDZIN:
Start |  Trasy rowerowe |  Wędrówki |  O regionie |  Kontakt | 
Copyright (c) nadbobrem.com 2013. All Rights reserved. Powered by Ovetec CMS | admin | Mapa strony